wyślij brief
Blog

3 przykłady, kiedy agencja video zrobiła to dobrze

Agencja video ma potężną moc

Obecnie w marketingu wykorzystanie contentu video stało się nie tylko popularne, ale wręcz niezbędne dla osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Nie ma co się oszukiwać. Video, a co za tym idzie – agencja video ma potężną moc w przyciąganiu uwagi, budowaniu emocji i przekazywaniu treści w sposób atrakcyjny i przystępny.

W tym wpisie przedstawimy kilka inspirujących przykładów firm, które odniosły wyraźny sukces dzięki współpracy z agencjami video, wpływając pozytywnie na swoją sprzedaż.

Zobacz jak agencja video IMAGEPRO działa na rynkach zagranicznych:

agencja video - marketing sportowy - Kraków - Warszawa

Blendtec – „Will It Blend?”

Firma Blendtec, producent blenderów, zdobyła olbrzymią popularność dzięki serii filmów Will It Blend?.

Filmy, które stworzyła agencja video, przedstawiały eksperta Blendtec, który wkładał do ich blenderów różne przedmioty. Smartfony, iPody czy nawet klamki od drzwi, a następnie blendował je na pył.

Seria ta była nie tylko humorystyczna i zaskakująca, ale również ukazywała ogromną moc i jakość produktów Blendtec.

Kampania Will It Blend? stała się wiralem i zdobyła miliony wyświetleń. Dzięki tej kampanii Blendtec zyskał ogromną rozpoznawalność, a sprzedaż ich blenderów znacznie wzrosła.

Pomysłowość i kreatywność tej kampanii przyciągnęły uwagę potencjalnych klientów, którzy chcieli przekonać się, jakie jeszcze rzeczy można zmiksować w tych wyjątkowych urządzeniach.

Dollar Shave Club – „Our Blades Are F***ing Great”

Dollar Shave Club to firma oferująca abonament na wysyłkę ostrzy do golenia.

Ich kampania video Our Blades Are F***ing Great wyprodukowana przez agencję video miała charakterystyczny styl.

Była zabawna i miała jednoznaczne przesłanie – oferują znakomite ostrza do golenia w przystępnej cenie.

Video zostało udostępnione na stronie internetowej Dollar Shave Club i stało się natychmiastowym hitem.

Dzięki swojej wesołej i oryginalnej formie, przyciągnęło uwagę milionów widzów i przyczyniło się do zwiększenia ruchu na stronie internetowej firmy.

Sukces kampanii video przyczynił się do ogromnego wzrostu liczby subskrybentów usługi i pozwolił firmie zyskać potężną pozycję na rynku.

Airbnb – „Wall and Chain”

Airbnb, platforma umożliwiająca wynajmowanie noclegów od lokalnych gospodarzy, stworzyła kampanię video Wall and Chain, która pokazywała, jak podróżowanie może wyzwolić ludzi z rutyny i ograniczeń.

Tu też agencja video spisała się na medal.

Dzięki filmom video Airbnb skupiło się na budowaniu relacji z klientami poprzez emocje. Opowieści uczyniły z Airbnb bardziej niż tylko platformę do wynajmowania miejsc noclegowych – stała się tożsamością i sposobem na łączenie ludzi.

To podejście przyczyniło się do wzrostu zaufania do marki oraz zwiększenia liczby rezerwacji, co pozytywnie wpłynęło na wyniki finansowe firmy.

Te krótkie 3 przykłady pokazują, że współpraca z agencją video może znacząco wpłynąć na wzrost sprzedaży w firmie.

Poprzez tworzenie kreatywnych i emocjonalnych filmów, można zaangażować widzów, budować świadomość marki i przekształcić potencjalnych klientów w lojalnych nabywców.

Współczesne agencje video posiadają nie tylko umiejętności techniczne, ale także zdolność do kreowania unikalnych narracji, które skutecznie wpływają na sprzedaż.