szybka konsultacja
Blog

AI Video – prognozy na 2024 rok

AI Video w 2024 – Wprowadzenie

Rok 2023 był niesamowitym przełomem w AI Video, jednak wierzę, że 2024 rok przyniesie jeszcze większe innowacje.

Chcę podzielić się z Wami moimi prognozami na ten rok i rozpocząć od tweetu Dr Jima Fana, głównego badacza naukowego w firmie Nvidia zajmującego się AI: 

2024 rok będzie epicki. Poruszamy się po pionowej części krzywej wykładniczej, co oznacza, że każdy kolejny rok będzie o wiele bardziej zaawansowany technologicznie…

Może od razu zaznaczę, że moje prognozy i informacje, które przedstawię, opierają się na artykułach, rozmowach, które przeprowadziłem w ubiegłym roku.

Tempo postępu technologicznego , zwłaszcza biorąc pod uwagę AI video, jest tak szybkie, że trudno jest precyzyjnie określić czas, w którym dana technologia się pojawi. Prawie co moment pojawiają się rozwiązania, które są absolutnie rewolucyjne. Jak to np:

Generowanie video za pomocą AI

Obszarem, który bez wątpienia przejdzie znaczny rozwój w 2024 roku, będzie generowanie AI video.

Już teraz możemy obserwować ogromne postępy w tej dziedzinie, jednak wciąż widać różnicę między filmami wygenerowanymi przez AI a tymi nakręconymi tradycyjną kamerą.

Spodziewam się, że w 2024 roku jakość generowanych filmów będzie tak wysoka, że będzie trudno odróżnić je od tradycyjnych nagrań.

Obecnie wciąż jesteśmy w początkowej fazie tej technologii, ale zobaczymy ogromny skok jakościowy. Wprowadzenie narzędzi takich jak Gemini, czy najnowszej generacji modeli językowych pozwoli na generowanie filmów o niesamowitej jakości.

Postęp AI w generowaniu video

Jeśli przyjrzymy się postępowi w generowaniu video za pomocą AI w 2023 roku, możemy dostrzec znaczący wzrost jakości.

Na początku roku widzieliśmy jedynie niewielkie ulepszenia, ale w czwartym kwartale nastąpił prawdziwy przełom.

Stabilne generowanie video, takie jak Leonardo Motion, Pika 1 czy Runway Gen 2, pozwoliło na tworzenie filmów o jakości zbliżonej do tradycyjnie nakręconych.

Integracja AI w branży video

Jednak rok 2024 przyniesie nie tylko technologiczne innowacje, ale także większą integrację AI w branży video.

Wiele platform i narzędzi do edycji video będzie miało wbudowane funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Będą one wspierać proces edycji, automatyzować niektóre zadania i zwiększać wydajność.

Przykładem może być narzędzie VEED, które oferuje wiele funkcji AI, takich jak automatyczne generowanie napisów, usuwanie szumów z dźwięku czy automatyczne tłumaczenie mowy na tekst.

To tylko jedno z wielu narzędzi, które będą dostępne na rynku w 2024 roku.

Wondershare Filmora i AI Video

Innym popularnym edytorem video, który nadal będzie rozwijany, jest Wondershare Filmora.

W 2024 roku spodziewamy się kolejnych ulepszeń w zakresie funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Filmora ma już narzędzia takie jak generowanie skryptów za pomocą AI, automatyczne tłumaczenie mowy na tekst czy usuwanie tła z obrazu.

W kolejnych latach te funkcje będą jeszcze bardziej rozwinięte i udoskonalone, aby ułatwić proces tworzenia i edycji video.

Lumen5

Kolejnym narzędziem, które spodziewa się znacznego postępu w 2024 roku, jest Lumen5. Jest to narzędzie do automatycznego generowania video na podstawie treści tekstowej.

W kolejnych latach narzędzie to będzie coraz bardziej precyzyjne i zaawansowane. Będzie umożliwiało wygenerowanie wysokiej jakości video na podstawie tekstu i automatyczne dodawanie napisów.

AI video - Filmora

Podsumowanie

Rok 2024 zapowiada się jako kolejny przełomowy rok dla sztucznej inteligencji w branży video.

Przewiduje się, że asystenci AI będą coraz bardziej personalizowani i zintegrowani z naszym codziennym życiem, a generowanie video za pomocą AI osiągnie nowe, niesamowite poziomy jakości.

Wprowadzenie AI do branży video przyniesie również wiele korzyści w postaci automatyzacji i zwiększenia wydajności. Nie możemy się doczekać, co przyniesie przyszłość i jak te technologie będą się rozwijać i wpływać na naszą codzienność!

Zainteresował cię ten temat? Przeczytaj artykuł AI Video Creators – przegląd najlepszych w 2023 roku