Blog

Czym zajmuje się dom produkcyjny?

Dom produkcyjny to firma, która świadczy usługi w zakresie produkcji reklamowej i filmów dla agencji reklamowych oraz firm. Domy produkcyjne często zajmują się tworzeniem reklam, spotów i korporacyjnych filmów wideo. Niektóre specjalizują się także w postprodukcji wideo, grafice 2D i animacji 3D.

animacje 3D Lotto

 

Czym jest dom produkcyjny?

Dom produkcyjny w branży medialnej jest odpowiedzialny za tworzenie i produkcję reklamową. Może to obejmować pisanie scenariuszy, castingi, nagrania lektorskie, organizowanie sesji zdjęciowych, budowę scenografii, plany zdjęciowe i postprodukcję.

Dom produkcyjny może również tworzyć inne materiały marketingowe, takie jak spoty radiowe, prezentacje wideo, employer branding, czołówki programów i seriali, jingle, billboardy sponsorskie i wiele innych.

Kto tworzy taką grupę twórców? To przede wszystkim osoby odpowiedzialne za produkcję, czyli producenci i kierownicy produkcji. Oprócz nich zawsze są to reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, oświetleniowcy, stylistki, wizażystki, kierownicy planu, dźwiękowcy, operatorzy drona, montażyści, koloryści, lektorzy i graficy. 

Czym się zajmuje?

Dom produkcyjny w branży reklamowej jest odpowiedzialny za wiele różnych zadań. Może być odpowiedzialny za pisanie scenariuszy, casting talentów, rezerwację lokalizacji i zatrudnianie ekipy. Domy produkcyjne często dysponują dużym zespołem pracowników, którzy współpracują przy produkcji reklam, teledysków i innych rodzajów treści reklamowych.

Rozmiar i zakres działalności domu produkcyjnego może być bardzo różny, ale wszystkie one pracują nad tworzeniem treści, które ostatecznie zostaną wykorzystane do sprzedaży produktów lub usług.

dom produkcyjny IMAGEPRO

Jakie są jego zadania?

Dom produkcyjny ma na celu zarządzanie i koordynowanie całego procesu produkcji reklamowej, począwszy od przygotowania koncepcji i scenariusza reklamy, aż po finalną realizację i dystrybucję.

Jego zadaniem jest także identyfikowanie i wybór odpowiednich środków produkcji, takich jak sprzęt filmowy, obsada, muzyka i lektor.

filmy reklamowe, spoty reklamowe

Jakie funkcje pełni dom produkcyjny?

Dom produkcyjny w branży reklamowej jest odpowiedzialny za szeroki zakres zadań. Może przedstawiać pomysły klientom, produkować filmy reklamowe lub inne materiały wideo, nadzorować wyszukiwanie lokalizacji i realizację zdjęć, zajmować się zadaniami postprodukcyjnymi, takimi jak edycja i animacja, i wiele innych. Krótko mówiąc, dom produkcyjny jest odpowiedzialny za ożywienie kampanii reklamowej.

Jakie są korzyści?

Korzyści płynące ze współpracy z domem produkcyjnym polegają na tym, że producenci kierujący nim posiadają doświadczenie i wiedzę pozwalającą na tworzenie wysokiej jakości, kreatywnych treści, które przyciągną uwagę widzów i przyniosą efekty, czyli najczęściej wysoką sprzedaż.

Dom produkcyjny, np IMAGEPRO zajmuje się produkcją filmową w sposób kompleksowy. Tutaj nie martwisz się np. tym kto się zajmie castingiem, kto scenariuszem, kto lokacją a kto montażem sporu. Dzięki temu możesz skupić się na kreatywnych aspektach projektu.

Jakl wybrać odpowiedni dom produkcyjny?

W dzisiejszych czasach nie ważne jest w zasadzie gdzie dana firma ma siedzibę. Oczywiście większość z nich mieści się w Warszawie, ale niektóre (np IMAGEPRO) działa w Krakowie. Nie przeszkadza to jednak organizować zdjęcia w całej Polsce. Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź czy Trójmiasto. Wszystkie te miasta, jak i pozostałe, mogą zatrudnić wykonawcę z drugiego końca kraju i zostać obsłużonym tak samo dobrze, jak nie lepiej!

Warto przejrzeć portfolio i showreel producenta filmów reklamowych. Rynek medialny pełen jest firm obsługujących duże marki, średnie, jak i te najmniejsze. IMAGEPRO przykładowo tworzy reklamy dla tych wszystkich typów firm. 

Jeżeli spodoba ci się jakiś film reklamowy danego producenta (a najlepiej kilka udostępnionych na stronie firmowej) to prześlij wstępne zapytanie, aby zorientować się, jak to wygląda finansowo, logistycznie i terminowo.

dom produkcyjny
bliżej Ciebie

Jesteśmy bliżej Ciebie na każdym etapie produkcji.

sprawdź nas