wyślij brief
Blog

Najlepszy darmowy program do montowania filmów [recenzja]

Czy najlepszy program do montowania filmów może być naprawdę darmowy? Czy to nie jest zwykłe nabijanie ludzi w butelkę?

W XXI wieku, w erze video kiedy coraz więcej osób rejestruje i udostępnia filmy, montaż filmów stał się nieodłączną częścią procesu twórczego.

W tym artykule przedstawimy Ci krok po kroku najlepszy darmowy program do montowania filmów, jakim jest bez wątpienia Davinci Resolve, a także przyjrzymy się ewentualnym haczykom i ograniczeniom tego oprogramowania. Zaczynajmy!

Czym jest darmowy program do montowania filmów?

Wszyscy świadomi zmian w marketingu chcą tworzyć i udostępniać swój content video, ale nie wszyscy mają budżet na profesjonalne programy do montowania filmów.

Na szczęście istnieje kilka naprawdę  darmowych i naprawdę kapitalnych programów do montowania filmów. W tym artykule skupimy się na przeglądzie naszego ulubionego –  Davinci Resolve – który (nie tylko naszym zdaniem) dumnie nazywany jest jako najlepszy darmowy program do montażu filmów.

Najlepszy darmowy program do montowania filmów [recenzja]

Darmowy program do montowania filmów – zalety

Darmowe program do montowania filmów ma wiele zalet, które przyciągają zarówno początkujących, jak i doświadczonych twórców (tak, potwiedzamy, często korzystamy z DaVinci Resolve!). Oto niektóre z nich:

 • Dostępność dla każdego – Darmowe programy dają możliwość montowania filmów każdemu, niezależnie od budżetu czy umiejętności. Każdy może zacząć tworzyć i rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie edycji video.

 • Potężne narzędzia – Darmowy program oferuje wiele funkcji i narzędzi, które pozwalają na profesjonalne montowanie filmów. Można przycinać, łączyć, dodawać efekty specjalne, korygować kolory i wiele więcej.

 • Wsparcie społeczności – Takie programy mają rozwinięte społeczności, gdzie można znaleźć pomoc, porady i inspirację od innych twórców video. To świetne miejsce do nauki i wymiany doświadczeń.

 • Szybkość i wydajność – Bardzo często darmowy program do montowania filmów jest  zoptymalizowany pod kątem wydajności, co pozwala na płynną i szybką pracę nawet na słabszych komputerach.

DaVinci Resolve 18
pobierz darmową wersję

Davinci Resolve – najlepszy darmowy program do montowania filmów – dlaczego?

Davinci Resolve to prawdopodobnie   najbardziej zaawansowany darmowy program do montowania filmów  dostępny obecnie na rynku. Opracowany przez uznaną w branży filmowej firmę Blackmagic Design, program ten oferuje potężne narzędzia do edycji, korekcji kolorów, efektów specjalnych i wiele więcej.

Davinci Resolve jest wykorzystywany przez profesjonalnych filmowców na całym świecie i jest znany ze swojej wysokiej jakości i precyzji.

Program oferuje wiele funkcji, takich jak:

 • przycinanie i łączenie klipów,

 • dodawanie efektów specjalnych i przejść,

 • kolorowanie ujęć i korekcja kolorów,

 • synchronizacja dźwięku i obrazu,

 • importowanie i eksportowanie w różnych formatach.

Najlepszy darmowy program do montowania filmów - DaVinci Resolve

Davinci Resolve jest dostępny dla systemów Windows, Mac i Linux, co czyni go bardzo wszechstronnym narzędziem dla różnych grup twórców video.

Pomimo swojej darmowej wersji, Davinci Resolve oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które zwykle są dostępne tylko w płatnych programach do montowania filmów.

Gdzie jest haczyk?

Darmowy program do montowania filmów, który jest w pełni profesjonalny? To wydaje się być zbyt dobre, by mogło być prawdziwe. Czy istnieje jakieś ograniczenie lub haczyk? Czy warto zainwestować w płatne oprogramowanie? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czy darmowa wersja DaVinci Resolve jest legalna?

Tak! To w pełni darmowe narzędzie jest legalne i można go używać do tworzenia i udostępniania filmów. Bez limitów czasowych i ograniczeń typu znak wodny widoczny na wyeksportowanym filmie. To prawda!

Czy darmowy program do montażu filmów jest stabilny i bezpieczny?

Pomimo, że DaVinci Resolve jest darmowe jest tak samo bezpieczne jak inne programy tego typu. Należy jednak pamiętać o pobieraniu oprogramowania z zaufanych źródeł i regularnym aktualizowaniu programu.

Ile kosztuje pełna wersja DaVinci Resolve Studio?

Jeżeli jednak potrzebujesz pełnej wersji programu do montażu filmów ze stajni Blackmagic Design to musisz się liczyć z kosztem 1309 zł. Dowiedz się więcej.

Czy warto inwestować w płatny progam do montażu video?

Wartość inwestycji w płatną wersję programu do montażu zależy od Twoich potrzeb i celów. Jeśli potrzebujesz wszystkich zaawansowanych narzędzi i funkcji, które oferuje Blackmagic Design, może warto rozważyć taką inwestycję.

DaVinci Resolve - najlepszy darmowy program do montowania filmów video

Wymagania techniczne / systemowe DaVinci Resolve

Wymagania systemowe DaVinci Resolve 18 dla komputerów Mac:

 • macOS 11 Big Sur lub nowsza wersja
 • 8 GB pamięci systemowej (do 16 GB w przypadku wymagających zadań graficznych)
 • Procesor Apple Silicon M1 (lub Intel Core i7 dla starszych komputerów Mac)
 • Zintegrowany procesor graficzny lub dedykowany procesor graficzny z co najmniej 2 GB pamięci VRAM, zgodny z Metal lub OpenCL 1.2
 • Szybki dysk twardy (SSD)

Wymagania systemowe DaVinci Resolve 18 dla systemu Windows:

 • Windows 10 lub nowsza wersj
 • 16 GB pamięci systemowej (do 32 GB w przypadku wymagających zadań graficznych)
 • Procesor Intel Core i7 lub AMD Ryzen 7
 • Zintegrowany lub dedykowany procesor graficzny z co najmniej 2 GB pamięci VRAM, obsługujący OpenCL 1.2 lub CUDA 11, wraz z najnowszym sterownikiem Blackmagic Design Desktop Video (wersja 10.4.1 lub nowsza)
 • Szybki dysk twardy (SSD)

Wymagania systemowe DaVinci Resolve 18 dla użytkowników systemu Linux:

 • CentOS 7.3 lub nowsza wersja
 • 32 GB pamięci systemowej
 • Procesor Intel Core i7 lub AMD Ryzen 7
 • Dedykowany procesor graficzny z co najmniej 2 GB pamięci VRAM, obsługujący OpenCL 1.2 lub CUDA 11 i wyposażony w najnowszy sterownik Blackmagic Design Desktop Video (wersja 10.4.1 lub nowsza)
 • Szybki dysk twardy (SSD)
Potrzebujesz wsparcia z tworzenia video?
Sprawdź nasze szkolenia