szybka konsultacja
Blog

Employer Branding i video: doskonałe połączenie

Co to jest employer branding?

Employer branding to proces tworzenia pozytywnej reputacji i wyraźnej tożsamości organizacji jako pracodawcy.

Jest to istotny element każdej skutecznej strategii HR, ponieważ pomaga budować silną tożsamość organizacyjną poprzez podkreślanie tego, co czyni firmę wyjątkową.

Prawidłowo przeprowadzony proces może sprawić, że organizacja będzie się wyróżniać na rynku pracy, przyciągać i zatrzymywać najlepsze talenty oraz budować swoją ogólną reputację w branży.

Najlepiej dokonać tego poprzez video.

Dobrą markę pracodawcy można stworzyć poprzez skuteczną komunikację i pielęgnowanie doświadczeń, jakie pracownicy mają w organizacji.

Może to obejmować zapewnianie korzyści korporacyjnych, okazywanie uznania dla pracowników i tworzenie silnej kultury wewnętrznej, która podkreśla wartości organizacji.

Employer branding koncentruje się również na zwiększaniu zaangażowania i lojalności pracowników poprzez efektywną komunikację, informacje zwrotne i programy uznawania.

Employer Branding – przykłady kampanii video

Dla Totalizatora Sportowego zrealizowaliśmy serię video employer branding, przedstawiające klimat wewnątrz firmy oraz wywiady z pracownikami:

Dla Shoper przygotowaliśmy video employer branding pokazujące zalety pracy w firmie.

Sprawdź wybrane referencje: Best Employer Branding Videos Ever

Korzyści z employer branding

Dzięki employer brandingowi dział HR ma wyjątkową okazję, by w bardzo skuteczny sposób przekazać przesłanie, misję, wizję i kulturę firmy. Zwłaszcza w video.

Pomaga to przyciągnąć i zatrzymać wartościowych pracowników, którzy rozumieją wartości i cele organizacji.

Daje to również osobom poszukującym pracy możliwość poznania firmy od środka i przekonania się, jak wygląda praca w niej.

Employer branding a grupa docelowa

Analiza grupy docelowej jest kluczem do stworzenia skutecznego employer brandingu, ponieważ pomaga zrozumieć jej potrzeby i życzenia.

Należy dobrze przemyśleć, do kogo chcemy trafić za pomocą video. Czy są to ludzie młodzi, starający się o stanowisko juniora?

A może doświadczone (senior) osoby, z ambicjami na kierownicze stanowiska? Osoby zaraz po studiach czy ze sporym stażem na rynku pracy?

To od odpowiedzi na powyższe pytania powinien zależeć ton Twoich filmów: język, którym lektor opisuje firmę, dynamika montażu, rodzaj podkładu muzycznego, a nawet długość samego filmu.

employer branding video

Ludzie młodzi przyzwyczajeni są bowiem do krótkich form, natomiast Ci w średnim wieku lubią filmy wyczerpujące temat.

Analiza grupy docelowej może również pomóc ci w zidentyfikowaniu potencjalnych luk na rynku, które możesz wykorzystać do osiągnięcia maksymalnego efektu.

Dzięki zrozumieniu potrzeb i pragnień grupy docelowej będziesz w stanie lepiej rozwinąć markę pracodawcy, która do niej przemówi i przyciągnie największe talenty.

Podsumowanie

Podsumowując, skuteczna strategia employer branding w video może pomóc Twojej firmie w znalezieniu i nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi kandydatami.

Pomoże też w  zbudowaniu zaufania do Twojej marki i stworzeniu pozytywnych doświadczeń dla potencjalnych pracowników.

Co najważniejsze, daje Ci możliwość pokazania potencjalnym kandydatom, dlaczego powinni pracować właśnie w Twojej firmie, a nie u konkurencji.

Łącząc odpowiednie elementy, możesz stworzyć skuteczną strategię employer branding, która pomoże Ci poprzez przemyślane video przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty dla Twojej firmy.

Powodzenia!