wyślij brief
Blog

Kreatywne pomysły na content video w marketingu B2B

Content video w marketingu B2B

Content video to bardzo skuteczne narzędzie także w marketingu B2B. W jaki sposób można je wykorzystać, aby przynosiło jak najlepsze efekty?

Sprawdź kilka naszych pomysłów i buduj zaufanie oraz pozycję eksperta w branży wśród partnerów biznesowych.

Co zyskujesz stawiając na video?

  • Zwiększanie świadomości marki

  • Zwiększenie zaangażowania użytkowników

  • Zaufanie i pozycję eksperta w branży

  • Możliwość dotarcia do nowych klientów

  • Wyróżnisz się na tle konkurencji 

Warto pamiętać, że w video content marketingu B2B nieco inaczej wygląda proces zakupowy. Klient biznesowy zdecydowanie dłużej podejmuje decyzję o zakupie, porównuje różne oferty i szuka tej najlepszej.

Co za tym idzie przegląda różne treści (w tym głównie content video) na Twoich kanałach w poszukiwaniu informacji na temat firmy i produktów.

Właśnie dlatego tak ważne jest, aby na Twojej stronie nie zabrakło żadnej odpowiedzi na nurtujące potencjalnego klienta pytania.

Twoja oferta musi być czytelna, przykuwać uwagę i wzbudzać zaufanie. Wszystkie te trzy punkty możesz spełnić tworząc odpowiednie formy video contentu.

Nasza oferta

Potrzebujesz wyprodukować content video? Sprawdź naszą ofertę: https://www.imagepro.pl/video-content-marketing

Testymoniale i case studies

Pokaż innym, jak pracujesz. Zrób to za pomocą video publikując testymoniale oraz case studies. Tego rodzaju filmy to świetny sposób na pokazanie, jak wygląda współpraca z Tobą, jakie przynosi efekty oraz jak wyglądają Twoje produkty.

Zamiast suchych danych i opinii możesz pokazać inspirujące historie obrazujące współpracę z wybranymi klientami. Dzięki temu zbudujesz zaufanie i wiarygodny wizerunek firmy. 

Zobacz przykładowy testymonial, który przygotowaliśmy dla firmy AtomStore:

Filmy instruktażowe, explainer video, tutoriale

Chcesz skutecznie budować swój wizerunek i pozycję eksperta w branży? Postaw na edukacyjny video content.

Dzięki temu nie tylko zyskasz zaufanie klientów, ale także oszczędzisz sobie wiele czasu na odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co więcej, filmy instruktażowe ułatwią klientom korzystanie z Twoich produktów. Dzięki temu chętniej będą po nie sięgać, a także będą się czuli lepiej zaopiekowani.

Dla firmy Medicover Sport przygotowaliśmy proste explainer video oparte na animacjach 2D oraz ścieżce lektorskiej.

Video wywiady i Q&A

W relacjach biznesowych często potrzebujemy szczegółowych odpowiedzi na branżowe pytania. Niestety nie zawsze klient ma możliwość wziąć udział w konferencjach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych.

Jest na to rozwiązanie. Dziel się ekspercką wiedzą w jak najbardziej atrakcyjnej formie, dostępnej o każdej porze i z dowolnego miejsca.

Twórz i publikuj video wywiady z ekspertami i specjalistami. To ciekawy i angażujący dla widza video content, a także duża dawka wiedzy w przystępnej formie. 

Nasza podpowiedź

Linki do poszczególnych wywiadów mogą Ci posłużyć jako odpowiedź na maila.

Zamiast pisać długą i wyczerpującą odpowiedź na powtarzające się pytania, wystarczy wysłać do klienta link do filmu.