wyślij brief
Blog

Marketing video i lejek sprzedażowy

Marketing video jako narzędzie

Video content marketing stał się niezastąpionym narzędziem w dzisiejszym świecie biznesu, umożliwiając firmom efektywne dotarcie do potencjalnych klientów i zachęcenie ich do podjęcia działań.

W zależności od etapu, na którym znajdują się potencjalni klienci w procesie zakupowym, istnieją różne rodzaje filmów, które można wykorzystać, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

W tym artykule omówimy, jakie rodzaje filmów są odpowiednie na każdym z czterech poziomów lejka sprzedażowego: awareness, interest, decision oraz loyalty i co ma z tym wspólnego marketing video.

agencja video / dom produkcyjny - video marketing

1. Świadomość (Awareness)

Pierwszy poziom lejka to moment, w którym potencjalni klienci dowiadują się o Twojej marce i ofercie. Twoim celem jest zwrócenie ich uwagi oraz stworzenie pierwszego pozytywnego wrażenia.

  • Filmy Reklamowe: Krótka, dynamiczna prezentacja podkreślająca główne zalety Twojego produktu lub usługi.
  • Filmy promocyjne: Zwięzłe filmy prezentujące tożsamość marki i jej wartości, aby budować pierwsze pozytywne skojarzenia.

2. Zainteresowanie (Interest):

Na tym etapie klienci są już świadomi Twojej marki i zaczynają interesować się tym, co masz do zaoferowania. Teraz warto dostarczyć im więcej informacji i wyjaśnić, dlaczego Twój produkt lub usługa jest dla nich wartościowa.

  • Filmy Edukacyjne: Rozszerzający wiedzę film, który przedstawia bardziej szczegółowe informacje na temat produktu lub usługi oraz pokazuje, jakie korzyści przynosi.
  • Animacje 2D lub 3D: animowany film, który przedstawia Twój produkt, lub usługę w symboliczny i dynamiczny sposób.
video content marketing

3. Decyzja (Decision):

W tym etapie klienci rozważają podjęcie konkretnej decyzji zakupowej. Twoim zadaniem jest dostarczenie im przekonujących argumentów i zachęcenie do konwersji.

  • Filmy produktowe: Praktyczna prezentacja produktu lub usługi w użyciu, pokazująca, jakie korzyści i możliwości niesie dla klienta.
  • Testyminiale i case studies: Filmy z pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów lub opowiadające o sukcesach, jakie osiągnęli dzięki Twoim rozwiązaniom.

4. Lojalność (Loyalty):

Na dole lejka sprzedażowego, kiedy klienci już dokonali zakupu, celem jest utrzymanie ich lojalności oraz budowanie długotrwałego związku z marką. Często pisze o tym Gary Vaynerchuck, wielki autorytet w marketingu video.

  • Poradniki i Wskazówki: Filmy dostarczające wartościowych wskazówek i pomocy dotyczącej użytkowania produktu lub optymalnego wykorzystania usługi.
  • Zawartość Dodatkowa dla Lojalnych Klientów: Ekskluzywne filmy lub treści dostępne tylko dla klientów, nagradzające ich za lojalność.

Nasza globalna kampania, w której wzięli udział światowi sportowcy

zobacz

Podsumowanie

Dostosowywanie rodzajów filmów do różnych poziomów lejka sprzedażowego jest kluczowe w marketingu video.

Pamiętaj, że na każdym etapie liczy się zrozumienie potrzeb klientów i dostarczenie im treści, które są dla nich istotne.

Dzięki temu budujesz trwałe relacje, prowadząc klientów od pierwszej świadomości do pełnej lojalności wobec Twojej marki. I to wtedy nazywa się w pełni zadbany marketing video…