wyślij brief
Blog

Dlaczego nowa reklama Apple z 2023 jest tak wyjątkowa?

Nowa reklama Apple

Apple wypuściło niedawno jedną z najlepszych reklam w swojej historii. Dlaczego tak uważam i co w niej takiego wyjątkowego?

Choć reklama Apple posiada dynamikę charakterystyczną dla tych sportowych (choćby spod znaku Nike czy Adidas) to w tym przypadku nie jest to promocja butów czy nowej kolekcji odzieży treningowej.

Spot pokazuje wszelkie udogodnienia, które Apple oferuje osobom niepełnosprawnym w swoich urządzeniach (Iphone, MAcBook, IMac itd).

Oczywiście jest to reklama komercyjna nastawiona na sprzedaż, która pokazuje, jak produkty Apple każdego dnia ułatwiają życie ludziom na całym świecie.

Jednak nie to jest w filmie najważniejsze. To, co zostaje w nas po obejrzeniu to emocje. To optymizm osób, które świetnie radzą sobie w życiu codziennym dzięki … oczywiście produktom Apple. 

reklama - film reklamowy Apple

Storytelling w reklamie Apple

Film reklamowy Apple trwa ponad 2 minuty i jest żywym dowodem na to, że nawet w obecnych czasach można przykuć uwagę na dłużej niż 10, 15 czy 30 sekund dzięki przemyślanemu storytellingowi, pokazaniu prawdziwych emocji i doskonałemu połączeniu muzyki z obrazem.

Sam fakt zatrudnienia do spotu tylko osób niepełnosprawnych nie jest czymś pospolitym, zwłaszcza, że film podnosi na duchu i daje nadzieję na odrobinę normalności dla osób, dla których ta normalność jest często tylko w sferze marzeń.

Spot w ciągu kilku pierwszych dni wyświetlono ponad 10 milionów razy. To pokazuje, że internauci wciąż chcą oglądać ciekawe, ludzkie historie. I to jest super wiadomość także dla nas – agencji filmowej!

dom produkcyjny i studio filmowe IMAGEPRO

Reklama Apple – twórcy

Film reklamowy został wyreżyserowany przez Kim Gehrig, a utwór „I Am The Greatest” stworzył zespół Spiniflex Gum.

Zobacz spot Apple – „The Greatest” i sprawdź, czy Ciebie też poruszy tak, jak nas.