szybka konsultacja
Blog

Produkcja filmowa w 7 dni? Czy to możliwe?

Produkcja filmowa na tapecie? A czy wyrobimy się w 7 dni?

Planujesz realizację video we współpracy z agencją lub domem produkcyjnym? Poznaj powody, dla których takiej produkcji nie da się przygotować w kilka dni, a następnie planuj i świętuj sukcesy, dzięki publikacji skutecznych treści.

Tworzenie profesjonalnego video promocyjnego lub reklamowego jest procesem wymagającym czasu, staranności i zaangażowania.

Choć w dzisiejszym pędzącym świecie, gdzie wiele osób szuka skrótu czasowego, to próba zrealizowania wysokiej jakości treści audiowizualnych na przykład w tydzień może prowadzić do różnych problemów.

Praca całego sztabu specjalistów

Produkcja filmowa to praca zespołowa, w której uczestniczą specjaliści z różnych dziedzin. W zależności od charakteru projektu są to np.: scenarzysta, reżyser, operator, grafik, montażysta, kolorysta, animator, czy realizator dźwięku.

Koordynacja i współpraca między członkami zespołu są konieczne dla osiągnięcia wysokiej jakości. W związku z tym skrócenie czasu realizacji może wpłynąć na skuteczność komunikacji i jakość pracy.

Natomiast błędy w komunikacji wywołują niepotrzebne nieporozumienia i w wielu przypadkach jeszcze bardziej wydłużają pracę.

Twój projekt każdego dnia trafia z rąk do rąk, a kolejne osoby pracują nad poszczególnymi elementami składowymi filmu. Niemożliwe jest, aby wszystkie procesy realizowane były równocześnie i w pośpiechu.

Co więcej, ustalając harmonogram prac, każdy ze specjalistów rezerwuje czas dla Twojego projektu, szacując liczbę godzin pracy niezbędną do wykonania wyznaczonych zadań.

Warto pamiętać, że realizatorom tak samo zależy na sprawnej realizacji filmu, jak i Tobie, dlatego wzajemny szacunek jest tutaj kluczem do sukcesu

Chcesz poznać kolejne etapy produkcji filmowej i przewidywany czas ich trwania?

agencja reklamowa / dom produkcyjny Warszawa / Kraków

Czas dla Ciebie

Każda produkcja filmowa jest realizowana według wcześniej ustalonego harmonogramu zaproponowanego przez wykonawcę.

Zawsze zakłada on czas — dla Ciebie i Twoich współpracowników — na zapoznanie się z materiałami przygotowywanymi przez ekipę realizacyjną.

W wielu firmach procesy decyzyjne trwają długo, a za podejmowanie decyzji odpowiedzialny jest cały zespół osób, dlatego warto to wziąć pod uwagę podczas planowania realizacji wideo.

W IMAGEPRO doskonale to rozumiemy, dlatego zawsze pod uwagę bierzemy Twoją dostępność i charakter pracy w Twojej firmie.

Ponadto warto pamiętać, że przed rozpoczęciem prac należy również podpisać umowę z wybranym wykonawcą. Jeżeli wiesz, że w Twojej firmie procesy prawne zajmują sporo czasu, warto zabezpieczyć odpowiednią ilość dni na dokonanie formalności.

Szczegółowe wdrożenie wykonawcy w dany projekt bardzo ułatwia dalsze prace. Właśnie dlatego już na początku współpracy tak ważne jest zaplanowanie czasu na wspólne spotkania, podczas których wypracowany zostanie dokładny plan działania.

Mając komplet informacji realizatorzy mogą pełną parą przystąpić do rozpoczęcia prac. Współpracując z IMAGEPRO możesz mieć pewność, że efekty każdego kolejnego etapu produkcji będą z Tobą konsultowane i akceptowane.

Potrzebujesz profesjonalnej produkcji filmowej?

video content marketing Warszawa Kraków

Liczy się każdy szczegół 

Każdy projekt jest inny, ale w każdym liczy się nawet najdrobniejszy szczegół, który trzeba dopracować, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Wszystkie etapy produkcji filmowej wymagają precyzji i staranności.

Począwszy od opracowania koncepcji scenariusza, przez preprodukcję, aż do postprodukcji pośpiech nie jest wskazany.

Dobrze skrojony scenariusz to gwarancja sukcesu. Wszak w krótkich formach reklamowych liczy się każe słowo, ujęcie, czy gest.

W czasie preprodukcji przygotowywane są wszystkie materiały niezbędne do realizacji video.

Im większy projekt, tym więcej zadań. Działanie w pośpiechu przykładowo może skutkować wyborem gorszej lokalizacji zdjęć ze względu na brak dostępności, czy brakiem dopracowanych rekwizytów z powodu braku czasu na ich przygotowanie. 

Natomiast na etapie postprodukcji potrzeba czasu na precyzyjne dopasowanie dźwięku, kolorów i efektów, które są kluczowe dla uzyskania pożądanego efektu finalnego.

Warto wiedzieć, że czasochłonne jest również przygotowywanie plików emisyjnych. 

Planujesz realizację animacji 2D lub 3D?

filmy promocyjne - film promocyjny

Podsumowanie

Podsumowując, profesjonalna produkcja filmowa wymaga czasu, staranności i odpowiedniej strategii. Zbędny pośpiech może skutkować niezadowalającym rezultatem, który nie spełni Twoich oczekiwań lub nie przyciągnie uwagi widza.

Dlatego ważne jest, aby dać sobie odpowiednio dużo czasu na realizację projektu, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Pamiętajmy, że jakość video ma ogromne znaczenie dla sukcesu całej kampanii.

Jeżeli produkcja filmowa to twoja pasja i chcesz się w tej materii podszkolić, polecamy serię Masterclass – Film Production.