wyślij brief
Blog

Reklama video w Internecie – strzał w 10-tkę

Reklama video – wstęp

Obecnie video to najskuteczniejsza forma reklamy. Tak wynika z badania zatytułowanego „Reklama video: Najskuteczniejsza forma mediów w branży„, przeprowadzonego przez firmę duo208 zajmującą się marketingiem video.

Co sprawia, że video jest tak skuteczne? Oczywistą odpowiedzią jest „optymalna oglądalność”.
Ale oto bardziej precyzyjna odpowiedź: video jest oglądane wielokrotnie i bez przerwy. Każde obejrzenie dodaje kolejną porcję treści, która może zostać sprzedana lub rozpowszechniona.
Tak więc film, który jest oglądany 20 razy, staje się  skuteczniejszy niż ten, który jest oglądany 10 razy.
Powtórne oglądanie pozwala filmowi osiągać lepsze wyniki na dwa sposoby.
Po pierwsze, zapewnia trwały przekaz komunikatu, który chcesz uruchomić. Ten przekaz jest trwały, ponieważ jest przechowywany jako część samego pliku video.
Jeśli więc ktoś cytuje twoje video, automatycznie otrzymuje to samo przesłanie, które chciałeś przekazać.
Po drugie, wielokrotne oglądanie pomaga ludziom zapamiętać informacje, które prezentujesz.  Jest to szczególnie pomocne, gdy próbujesz promować jakiś nowy produkt lub usługę.
Jedno z badań przeprowadzonych przez ClickThrough wykazało, że 98% konsumentów online w pewnym momencie swojego życia zaangażowało się w kontakt z jakąś marką. Ale tylko 60% konsumentów angażuje się w markę regularnie.
Spośród konsumentów, którzy regularnie kontaktują się z marką, 30% twierdzi, że robią to, ponieważ oczekują za to nagrody lub jakiejś formy rekompensaty.
Tak więc fakt, że konsumenci nieustannie poszukują wartości, nie oznacza, że koniecznie zobaczą twoją reklamę video, dopóki nie poszukają czegoś innego.

reklama video w internecie

To pokazuje, że choć ludzie mogą być skłonni do oglądnięcia twojej reklamy video z wielu powodów to zaangażują się w nie tylko wtedy, gdy dostarczy im ona wartości.

Jak sprawić, by Twoja reklama video sprzedawała lepiej?

Jeśli tworzysz video w celach komercyjnych, ważne jest, byś zadał sobie pytanie, jakie przesłanie chcesz przekazać. Ważne jest też, byś jasno określił, komu sprzedajesz.

Niektóre pytania, które powinieneś sobie zadać to: Kim jest publiczność? Co lubi oglądać? Jakiego rodzaju informacji chciałaby się dowiedzieć?

Te pytania pomogą Ci określić  rodzaj informacji, które powinny znaleźć się w twoim filmie.
Jeśli zdecydujesz się pójść na skróty i stworzyć reklamę video, która niekoniecznie jest skierowana do Twoich odbiorców, będą oni ją pomijać, ponieważ nie dostarczy im informacji, których szukają.
Ale jeśli zdecydujesz się stworzyć spot, który jest stworzony specjalnie dla nich, prawdopodobnie go obejrzą.
A jeśli dostarczysz im właściwych informacji, podzielą się nimi ze swoimi przyjaciółmi, co przyniesie ci mnóstwo poleconych.
Tak więc następnym razem, gdy będziesz myślał o stworzeniu reklamy video, nie rób tego samemu i na chybcika.
Zastanów się, jakiego typu informacje chcesz przekazać swoim odbiorcom i zleć produkcję filmu domowi produkcyjnemu, np naszemu.
Możesz też spojrzeć na strony takie jak YouTube, Vimeo, by zobaczyć, jakiego typu filmami interesują przeciętni widzowie i jakimi filmami komunikuje się twoja konkurencja.