szybka konsultacja
Blog

Reklama w Internecie: co jest najkuteczniejsze?

Reklama w Internecie i skuteczność

Reklama w internecie to podstawa w zasadzie każdej strategii marketingowych. Bez względu na branżę czy skalę przedsiębiorstwa.

W miarę jak Internet rozwijał się i ewoluował, tak samo ewoluowały również techniki reklamowe. Obecnie reklama w internecie nie kojarzy się już tylko i wyłącznie z Google Ads.

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w dzisiejszym marketingu internetowym są filmy reklamowe. Mamy tu na myśli zarówno spoty reklamowe, animacje reklamowe i inne formy video.

Dlatego agencje video odgrywają dziś kluczową rolę w tworzeniu intrygujących, przekonujących i kreatywnych filmów reklamowych, które przyciągają uwagę potencjalnych klientów.

Plansza końcowa naszej reklamy dla Totalizatora Sportowego:

reklama w internecie - video

Reklama w Internecie: rodzaje

Reklama w internecie może przybierać wiele form, takich jak reklamy tekstowe, graficzne, reklamy display, reklamy w mediach społecznościowych, reklamy w wyszukiwarkach (SEM), a także reklamy video.

Każdy rodzaj reklamy ma swoje miejsce i zastosowanie w strategii marketingowej, ale to reklama video zyskuje na popularności i skuteczności.

Dlaczego reklama video jest najskuteczniejsza?

Popularność Video na platformach społecznościowych

Platformy takie jak Facebook, Instagram, YouTube i TikTok coraz bardziej stawiają na treści video. To sprawia, że reklamy video są bardziej widoczne i docierają do większej liczby odbiorców.

Warto znaleźć się na tej fali popularności!

Video to większa uwaga

Filmy reklamowe mają niezwykłą zdolność przykuwania uwagi. Dynamiczny story telling, zaskakujący montaż, dopracowany dźwięk mogą zaciekawić nawet najbardziej wymagających widzów.

To sprawia, że ta akurat reklama w Internecie ma potencjał do przekazywania skomplikowanych informacji w sposób przystępny i interesujący.

reklama wideo w internecie - raport

Oddziaływanie na emocje

Reklama video ma tę niesamowitą, niepowtarzalną moc budowania emocjonalnego połączenia z widzami w Internecie.

Dzięki opowieściom, muzyce i wizualnej estetyce można wywołać konkretne emocje (np. wzruszyć, rozbawić), co z kolei może wpłynąć na decyzje zakupowe.

Niezależnie od branży, emocjonalne oddziaływanie jest kluczem do przyciągania klientów. Nasze dotychczasowe kampanie tylko to potwierdzają.

Dowody skuteczności

Dane i badania potwierdzają, że video reklama w Internecie przynosi kapitalne wyniki.

Według badania wykonywanego przez HubSpot, przykłądowo, dodanie filmu do strony internetowej może zwiększyć konwersje nawet o 80%. To ogromna różnica, która wpływa na wyniki finansowe firmy.

Retencja informacji

Jednym z kluczowych wskaźników skuteczności reklamy jest to, jak długo widzowie zapamiętują przekaz.

Okazuje się, że video reklama w Internecie jest wyjątkowo efektywna w tym zakresie. Według danych Insivia, aż 80% widzów pamięta przynajmniej część treści z filmu reklamowego nawet po miesiącu od jego obejrzenia.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje reklama w Internecie?

 

Podsumowanie

Rozkwit video w ramach reklam w Internecie stanowi wyraźny manifest zmieniających się preferencji konsumentów oraz rosnącej wartości, jaką przypisuje się tej formie przekazu.

Werbalna narracja ulega metamorfozie, ustępując miejsca fascynującemu storytellingowi, a reklama video staje się naturalnym symbolem nowoczesności i innowacyjności w dziedzinie marketingu internetowego.

Jej dynamiczny rozwój na platformach społecznościowych, zdolność do przyciągania uwagi oraz zdobywanie serc widzów poprzez emocjonalne oddziaływanie sprawiają, że jest ona liderem wśród reklam w Internecie.

agencja video / dom produkcyjny - marketing video