Blog

Ujęcia z drona w filmach promocyjnych – jak zrobić to dobrze?

Drony stają się coraz bardziej popularne w świecie filmowym. Ich zdolność do rejestrowania ujęć z powietrza daje filmowcom zupełnie nową perspektywę do pracy. Filmy promocyjne nie są tu wyjątkiem. Ujęcia z drona mogą nadać filmowi promocyjnemu zupełnie nowy poziom wartości produkcyjnej.

Jak korzystać z drona w filmach promocyjnych?

W ostatnich latach ujęcia z drona stają się coraz bardziej popularne, zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego. Jednym z najpopularniejszych zastosowań dronów jest robienie zdjęć i kręcenie filmów z lotu ptaka.

Taka perspektywa może być szczególnie przydatna w filmach promocyjnych, ponieważ może dać widzom nowe spojrzenie na miejsce lub produkt, który jest promowany. Używając drona do kręcenia filmów promocyjnych, trzeba pamiętać o kilku rzeczach, by uzyskać jak najlepsze rezultaty:

Po pierwsze, ważne jest, by upewnić się, że dron jest wyposażony w wysokiej jakości kamerę. To sprawi, że zdjęcia i filmy będą wyraźne i ostre.

Po drugie, ważne jest, by wcześniej zaplanować ujęcia, tak by filmik wydawał się płynny.

Po trzecie, warto żeby używać drona nie za często w swojej produkcji tak, aby nie było wrażenia przesytu.

filmy zdjęcia z drona

Jakie są zalety korzystania z drona w filmach promocyjnych?

Drony są coraz częściej wykorzystywane do tworzenia filmów promocyjnych. Jest to spowodowane ich wieloma zaletami. Drony są w stanie dostać się do trudno dostępnych miejsc, co pozwala na uzyskanie unikalnych perspektyw. Ponadto, drony mogą być wykorzystane do filmowania w trudnych warunkach, takich jak bardzo wysokie pułapy.

W jakich branżach filmiki promocyjne z drona się sprawdzają?

Filmiki promocyjne z drona świetnie sprawdzają się w branżach:

  • turystycznej
  • budowlanej
  • hotelarskiej
  • eventowej

Turystyczna branża może skorzystać z drona, aby pokazać widoki z lotu ptaka, które są niezwykłe i atrakcyjne dla potencjalnych turystów. Branża budowlana może używać drona do filmowania postępu prac inwestycyjnych. Hotelarska i eventowa, aby pokazać rozmach danego wydarzenia.

filmowanie z drona kraków

Prawo do filmowania i fotografowania z drona

Używanie dronów do robienia zdjęć i nagrywania filmów promocyjnych może być świetnym sposobem na uzyskanie wyjątkowych materiałów filmowych, które w innym przypadku byłyby trudne lub niemożliwe do zdobycia.

Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać, używając dronów do tego celu.

Po pierwsze, musisz się upewnić, że masz legalne prawo do filmowania i fotografowania w miejscu, w którym będziesz używać drona.

Po drugie, musisz znać wszelkie prawa dotyczące prywatności, które mogą ograniczać to, co możesz filmować i gdzie możesz latać dronem.

Wreszcie, zawsze powinieneś zachować ostrożność podczas latania dronem i unikać latania nim w miejscach, w których może on stanowić zagrożenie dla ludzi lub mienia.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zawodowych pilotów / operatorów, którzy mają aktualne ubiezpieczenie, certyfikat i niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w tym temacie.

Wykorzystanie zdjęć z drona w filmach promocyjnych

Jednym ze sposobów wykorzystania zdjęć z drona w filmach promocyjnych jest stworzenie montażu różnych ujęć, które pokazują dane miejsce. Mogą to być widoki krajobrazu z lotu ptaka, zbliżenia budynków lub punktów orientacyjnych, a nawet ujęcia ludzi korzystających z okolicy.

Tego typu film byłby idealny do pokazania miejsca podróży lub inwestycji w nieruchomości.

Innym sposobem na wykorzystanie zdjęć z drona w filmach promocyjnych jest stworzenie przelotu przez dany obszar.

Dzięki temu widzowie mogą poczuć, jak by to było odwiedzić dane miejsce lub zwiedzić je osobiście. Ten rodzaj filmu byłby idealny do pokazania krajobrazu miasta lub cudów natury.

Obie te metody mogą dać widzom unikalną perspektywę na dane miejsce i pomóc w jego promocji.

dom produkcyjny
bliżej Ciebie

Jesteśmy bliżej Ciebie na każdym etapie produkcji.

sprawdź nas