szybka konsultacja
Blog

Dlaczego video content marketing nie przynosi efektów w 2023?

Stosujesz video content marketing, ale efekty są poniżej oczekiwań?

Śledząc trendy w branży marketingowej bardzo często można przeczytać, że warto inwestować w video content marketing, aby promować firmę, produkty lub usługi.

Video content marketing to współcześnie jedno z najbardziej skutecznych narzędzi, które pozwala na dotarcie do konsumentów, buduje wizerunek i rozpoznawalność marki na rynku.

I my, patrząc na własne doświadczenia  jesteśmy tego samego zdania. Warto jednak pamiętać, że sama publikacja video nie sprawi, że statystyki nagle poszybują w górę. 

Jakie mogą być powody małej ilości wyświetleń? Sprawdź nasze podpowiedzi z kolejnych akapitów.

Jakość materiałów

Codziennie przed oczami użytkowników internetu przewijają się materiały filmowe reklamujące produkty i usługi.

Jak w zalewie contentu video odróżnić się od konkurencji? W pierwszej kolejności warto postawić na jakość publikowanych treści. Tę zagwarantuje współpraca z agencją lub domem produkcyjnym.

Dzięki temu video content zostanie przygotowane przez specjalistów z branży, którzy zadbają o każdy detal obrazu.

Wybierając współpracę z IMAGEPRO możesz liczyć nie tylko na profesjonalnyvideo content marketing.

Możesz liczyć też na pełną opiekę i wsparcie od pierwszych działań preprodukcyjnych związanych z przygotowaniem koncepcji i scenariusza, aż po finalny montaż filmów. 

Oczywiście samodzielna produkcja treści video to również dobre rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że jeżeli jesteś początkującym filmowcem amatorem, to efekt Twoich działań może być daleki od wyobrażeń.

W takim przypadku warto zainwestować w kursy i szkolenia, korzystać z dobrej jakości sprzętu i przede wszystkim dużo tworzyć. Wszak, praktyka czyni mistrza. 

video content marketing - lejek sprzedażowy

Premiera i wsparcie promocyjne

Warto pamiętać, że sam film to jedynie materiał, który ma służyć promowaniu firmy lub marki. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, niezbędne jest zaplanowanie całej kampanii promocyjnej.

Skuteczne z pewnością będą płatne kampanie w mediach społecznościowych, czy Google Ads. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, warto zadbać o każdy szczegół. 

Jednym z nich jest zaplanowanie premiery filmu. W ramach kampanii oprócz samego video warto na przykład przygotować grafiki i banery nawiązujące do filmu, czy teaser.

Wszystkie te materiały świetnie sprawdzą się w momencie komunikowania o premierze. 

O jakich czterech podstawowych elementach warto pamiętać planując video content marketing, jak i samą premierę filmu?

  • Chwytliwy tytuł

  • Atrakcyjna i przyciągająca uwagę miniatura

  • Ustalenie konkretnej daty i godziny premiery

  • Wcześniejsza zapowiedź premiery np. na kanałach w mediach społecznościowych lub w formie wydarzenia

Miejsce publikacji

Kolejnym powodem, dla którego Twoje video może nie przynosić oczekiwanych efektów jest publikacja treści w złym miejscu.

Wybór medium, w którym planujesz umieścić film powinien być dobrany odpowiednio do Twojej grupy docelowej.

Przykładowo, jeżeli tworzysz film typu employer branding, jego publikacja na LinkedIn z pewnością będzie miała lepszy odbiór, niż na przykład w serwisie YouTube. 

Przed publikacją warto przeanalizować, które media skupiają największą ilość Twoich aktualnych, a także potencjalnych odbiorców. I właśnie w tych miejscach zaplanować premierę oraz promocję filmu.

video content marketing

Nasza wskazówka

W przypadku mediów społecznościowych w zależności od miejsca publikacji preferowane są różne formaty video.

Pamiętaj, aby dostosować swój film do wszystkich wybranych umiejscowień, aby był czytelny i atrakcyjny w odbiorze w każdej wersji.

Atrakcyjna treść

Przemyślany scenariusz, środki stylistyczne zgodne z panującymi trendami i czytelny przekaz. Te elementy to klucz do sukcesu.

Uwagę widza trzeba przykuć już od pierwszych sekund filmu. W innym przypadku jednym przesunięciem palca, Twój film zostanie pominięty.

Właśnie dlatego tak ważne jest dokładne przemyślenie scenariusza, a także środków wyrazu. To kluczowe elementy video content marketingu.

Atrakcyjne animacje lub grafiki, dobrze dobrana muzyka, czytelne komunikaty i wezwania do działania pozwolą przykuć uwagę widza na dłuższą chwilę. 

Bardzo ważna jest również sama treść Twojego filmu, a także sposób komunikacji, który powinien być prosty i czytelny.

Estetyczny i świetny jakościowo obraz niewiele pomoże, jeżeli widz z filmu nie uzyska oczekiwanych informacji i wiedzy. 

Jak przyciągnąć uwagę widza?

Sprawdź kilka sprawdzonych przez nas pomysłów na video content marketing:

Kreatywne pomysły na content video w marketingu B2B