wyślij brief
Blog

Video content marketing i 3 etapy relacji z klientem

Jak budować relacje z klientem poprzez video content marketing

Cześć! Chciałbym się z Wami podzielić pewnym podejściem, które uważam za niezwykle skuteczne w budowaniu trwałych relacji z klientami za pomocą video.

Opowiem o trzech etapach, które są tutaj kluczowe: ciekawość, oświecenie i zaangażowanie.

 

Medicover Sport - studio animacji Warszawa - 2D i 3D

Etap 1: Ciekawość

Jak dobrze wiemy, pierwszym, najważniejszym krokiem w video content marketingu jest zwrócenie uwagi klienta i wzbudzenie w nim ciekawości.

Tutaj video może odegrać szalenie ważną rolę. Starajmy się tworzyć filmy wprowadzające, które nie tylko przedstawiają naszą ofertę, ale też zaskakują oryginalnym podejściem czy historiami sukcesu naszych klientów.

Etap 2: Oświecenie

Gdy już udało nam się przykuć uwagę klienta, przechodzimy do etapu oświecenia. To nie epoka kulturalna, to czas na dostarczenie wartościowego contentu, który naprawdę pomoże klientowi.

Video content marketing w tej fazie mogą pełnić rolę świetnego narzędzia edukacyjnego. Starajmy się w nich skupić na dostarczeniu informacji, które rozwiązują realne problemy klienta lub pozwalają mu lepiej zrozumieć naszą branżę.

Chcemy, żeby klient czuł, że naprawdę troszczymy się o jego potrzeby. Pamiętajmy: nie sprzedajemy na tym etapie. Ważne jest, aby dostarczyć klientowi wartość, nawet jeśli nie wiemy do końca, czy przyniesie to natychmiastowy zysk.

Etap 3: Zaangażowanie

Teraz, gdy klient już wie, że nasza firma może mu realnie pomóc i dostarcza wartość, czas na zacieśnienie relacji.

Tutaj video może odegrać kluczową rolę. Starajmy się tworzyć filmy, które pozwalają na interakcję, czyli: zaproszenia do webinariów, wideokonferencji czy sesji Q&A. Tak twierdzi m.in. guru od video content marketingu – Marcus Sheridan.

Chcemy, żeby nasi klienci mogli bezpośrednio z nami porozmawiać.
Korzystajmy także z video w SoMe, gdzie możemy podzielić się z widzami filmami zza kulis.

To świetny sposób na budowanie relacji w sposób otwarty i jednocześnie zwiększenie naszej widoczności.

Video content marketing – podsumowanie

Podsumowując, budowanie relacji z klientami poprzez video content marketing na trzech etapach – ciekawości, oświecenia i zaangażowania – to skuteczna strategia, która umożliwia firmom zacieśnienie więzi z klientami, nawet na odległość.

Kluczem do sukcesu jest tutaj autentyczność, dostarczanie wartościowej treści i tworzenie możliwości interakcji.

Wykorzystanie video content marketingu do budowania relacji jest doskonałym przykładem wykorzystania nowoczesnych narzędzi w służbie długotrwałych i owocnych relacji z klientami. Warto wdrożyć w życie!