wyślij brief
Blog

W której branży video content marketing się nie sprawdzi?

Video content marketing i mit do obalenia

Dziś chciałbym obalić jeden z mitów, które powtarzają się wielokrotnie w rozmowach z klientami… ??

Panie Michale, wszystko fajnie, ale u nas to nie zadziała… Macie świetną ofertę, wszystko jest spójne, kuszące, ale chyba damy sobie spokój, bo nikt u nas w branży nie używa video w komunikacji. ?

Już chyba wiecie, co chcę przekazać? Domyślacie się, jak wtedy się czujemy, jako agencja video? ✨?

Jeżeli nikt w twojej branży (albo mało kto) nie używa video to… połowa sukcesu za tobą! Twoja firma będzie pierwsza, zdobywając przewagę, której przy dobrym planowaniu już nigdy nie straci! ?

Może Ci się wydawać, że nie ma miejsca dla video content marketing w Twojej branży.

Chciałbym Cię jednak zainspirować kilkoma skrajnymi, nietypowymi przykładami, które pokazują, że video może być skutecznym narzędziem marketingowym praktycznie wszędzie…

video content marketing

Branża medycyny weterynaryjnej ?

? Video content marketing może być doskonałym sposobem na edukację właścicieli zwierząt na temat opieki zdrowotnej i profilaktyki dla ich pupili.

Można tworzyć krótkie poradniki dotyczące codziennej pielęgnacji zwierząt, udostępniać historie sukcesu opisujące przypadki wyleczenia zwierząt czy przekazywać informacje o specjalistycznych zabiegach.

To świetny sposób na budowanie zaufania i więzi z klientami.

Branża usług finansowych ?

? Video może pomóc w tłumaczeniu skomplikowanych pojęć finansowych i produktów dla klientów.

Można tworzyć krótkie filmy instruktażowe, w których przedstawia się korzyści z różnych usług finansowych.

Video może również być wykorzystane do relacjonowania wydarzeń branżowych, udostępniania ekspertów i dostarczania aktualnych informacji o rynkach finansowych.

Zobacz nasz showreel:

Branża prawa i usług prawnych ⚖️

? Video content marketing może pomóc w dostarczaniu informacji prawnych w sposób zrozumiały dla klientów.

Tworzenie krótkich filmów edukacyjnych na temat różnych aspektów prawa, praw klienta czy procedur prawnych może pomóc w budowaniu zaufania i przekonaniu klientów o kompetencjach i wiedzy prawników.

Branża rekrutacyjna ??

? Video może zmienić sposób, w jaki firmy rekrutują pracowników. Tworzenie filmów rekrutacyjnych, w których przedstawia się firmę, kulturę organizacyjną i możliwości rozwoju, pozwala przyciągnąć wysokiej jakości kandydatów.

Dodatkowo, przedstawianie rozmów z pracownikami, pokazywanie środowiska pracy i relacji między zespołami, może pomóc potencjalnym pracownikom lepiej zrozumieć, czy pasują do danej firmy.

Zobacz video employer branding firmy Starbucks.

Branża turystyczna ✈️?

? Video content marketing pozwala na przedstawienie piękna i atmosfery różnych miejsc na świecie.

Można tworzyć wirtualne wycieczki po egzotycznych destynacjach, relacjonować własne przygody podróżnicze lub udostępniać porady dotyczące podróży.

Video to doskonały sposób na zachęcenie widzów do odkrywania nowych miejsc i zainspirowania ich do planowania swoich własnych przygód.

Dlatego nie bój się sięgnąć po video, niezależnie od branży, w której działasz. Wprowadź swoją markę na ekran i zacznij tworzyć treści, które przyciągną uwagę, zbudują zaangażowanie i przyniosą korzyści.

Niezależnie od tego, czy jesteś w branży popularnej czy nietypowej, video jest Twoim sojusznikiem w budowaniu silnej marki i osiąganiu sukcesów w dzisiejszym dynamicznym świecie marketingu.