wyślij brief
Blog

Video marketing [7 najczęściej popełnianych błędów]

Video marketing niektórym może wydawać się dość prostą dziedziną. Jednak, jak w każdej dziedzinie, istnieje wiele pułapek, które mogą zaszkodzić Twoim staraniom. W tym poradniku, omówimy 7 najczęstszych błędów video marketingu i jak ich unikać.

Po pierwsze: Tworzenie video marketingu bez planu

Tworzenie video bez szeroko zakrojonego planu marketingowego i strategii dystrybucji jest jednym z największych błędów video marketingu. Znane jest powiedzenie: „Jeśli nie planujesz, planujesz niepowodzenie”. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku video.

Jak unikać tego błędu?

Przed stworzeniem Twojego video, zastanów się: dlaczego to robisz, dla kogo jest przeznaczone, jaka jest pożądana akcja po zakończeniu video, gdzie zamierzasz opublikować i udostępnić ten film oraz jakie narzędzia zamierzasz użyć do mierzenia sukcesu?

video content marketing 2023

Po drugie: Niepoprawne brandingowanie twojej firmy

Nie uwzględnienie Twojego logo, hasła, adresu URL Twojej strony internetowej i innych elementów, które mogą pomóc Ci wyróżnić się w umyśle potencjalnego klienta w Twoim video, jest kolejnym dużym błędem video marketingu.

Jak unikać tego błędu?

Zawsze upewnij się, że logo, hasło i/lub adres URL Twojej firmy pojawiają się w Twoim video. Idealne miejsce to początek video.

Po trzecie: Tworzenie zbyt długiego video

Tworzenie zbyt długiego video jest kolejnym błędem video marketingu. Jeżeli chcesz, aby Twoje filmy były oglądane, muszą być krótkie, treściwe i na temat.

Jak unikać tego błędu?

Przyjmij podejście „krótsze jest lepsze” i obetnij zbędne fragmenty video. Mamy na myśli długość od 30 do 90 sekund, z czego 60 sekund to idealny czas.

Tworzymy konwertujące filmy promocyjne
sprawdź nas

Po czwarte: Brak jasnego Call to Action

Produkcja video, które nie ma jasnego wezwania do działania, pozostawiając widzów niepewnymi co do odpowiedniego następnego kroku, jest kolejnym dużym błędem video marketingu.

Jak unikać tego błędu?

Zawsze zadawaj sobie pytania: Czy widz, który nie zna mojej usługi, wie, jakie działanie podjąć dalej? Czy powiedzieliśmy mu, co zrobić dalej?

Po piąte: Brak optymalizacji / SEO

Produkcja video bez stosowania odpowiednich technik SEO, a więc utrata korzyści SEO związanych z wyższymi pozycjami w wyszukiwarkach, jest kolejnym dużym błędem video marketingu.

Jak unikać tego błędu?

Upewnij się, że odpowiednio nazwałeś swoje video słowami kluczowymi związanymi z treścią, poświęć czas na prawidłowe wypełnienie opisu video (w tym linków z powrotem do Twojej strony internetowej) i dodaj tagi z słowami kluczowymi branży i marki.

dlaczego video marketing jest ważny?

Po szóste: Oczekiwanie Natychmiastowych Wyników

Oczekiwanie, że nowa inicjatywa przyniesie natychmiastowe wyniki, jest kolejnym dużym błędem video marketingu.

Jak unikać tego błędu?

Zrozum, że marketing video to proces, który przynosi wyniki w dłuższym czasie. Tworzenie doskonałych treści promocyjnych dla Twojej firmy to maraton, a nie sprint.

Po siódme: Wybranie złej agencji video

Wybór partnera przy produkcji video, który nie dysponuje niezbędnymi zasobami, wiedzą i doświadczeniem branżowym, niezbędnymi do dostarczenia contentu najwyższej jakości, jest największym błędem, jaki popełniają firmy.

Jak unikać tego błędu?

Zadaj sobie pytanie: Czy mam czas, zasoby i wiedzę, które są niezbędne do próby samodzielnego tworzenia video? Jeśli zdecyduję się na współpracę z agencją video, czy są to profesjonaliści i czy mają doświadczenie w mojej branży, aby dostarczyć świetny produkt, który najlepiej spełni moje konkretne potrzeby?

Potrzebujesz wsparcia z tworzenia video?
Sprawdź nasze szkolenia