szybka konsultacja
Blog

Video marketing i formuła Hero, Hub, Help content

Video marketing 3H

Video content marketing bywa zmienny. Mody przychodzą i odchodzą. Odnalezienie skutecznej strategii może być wyzwaniem równie ekscytującym, co frustrującym. Niektóre rzeczy jednak pozostają niezmienne.

Istnieje jednak formuła wciąż aktualna. Taka, która praktycznie jest pewniakiem do osiągnięcia sukcesu. Formuła, która katapultuje w dłuższym okresie sprzedaż w Twojej firmie.

To filozofia Hero, Hub i Help Content – trzy magiczne słowa, które mogą wzmocnić Twój video marketing. Opisana została przez … Google.

Hero Content: Rozświetl Scenę

Chcesz, aby Twoja marka zrobiła wielkie wejście na scenę? Hero Content to właśnie ta odważna, efektowna produkcja, która skupia się na budowaniu emocji i wywołaniu wrażenia.

To Twoja szansa, aby przechwycić uwagę swojej widowni i zaprezentować ją zjawiskowym, nieszablonowym filmem reklamowym. Pamiętaj, aby skoncentrować się na oryginalnych pomysłach, które zostaną zapamiętane na długo po tym, jak video się zakończy.

content video marketing 2023

Hub Content: Buduj Lojalność

Hub Content to treść, który przyciąga Twoją widownię regularnie, zachęcając ją do powrotu po więcej.

To Twój serial, cykl vlogów lub ciekawych reportaży – coś, co dostarcza wartości i angażuje widzów na dłuższą metę.

Tutaj kluczowe jest utrzymanie spójności i regularności, dzięki czemu widzowie będą czuli się jak w domu, wracając po kolejną porcję cennych treści. To dopiero tutaj możesz z dumą powiedzieć, że Twój video marketing zaczyna działać.

Help Content: Bądź Mocnym Wsparciem

Video marketing to nie tylko błyskotliwe efekty wizualne. Chodzi także o pomoc Twoim klientom w rozwiązywaniu ich problemów.

Help Content to Twoje narzędzie do dzielenia się wiedzą, udzielania porad i wskazówek oraz budowania autorytetu w swojej dziedzinie. To video, które odpowiada na pytania, rozwiązuje problemy i nawiązuje prawdziwe relacje z Twoją widownią.

marketing video w 2023 roku

Filozofia Hero, Hub i Help Content w Praktyce

Teraz, gdy zrozumiałeś znaczenie tych trzech składników, czas na ich praktyczne zastosowanie:

  1. Równowaga: Upewnij się, że Twój video marketing zawiera proporcje Hero, Hub i Help Content, aby zarówno przyciągnąć uwagę, jak i budować lojalność oraz wartość.
  2. Twórczość: Nie bój się eksperymentować z formą i stylem. W Hero Content, szukaj pomysłów, które odbiegają od normy, w Hub Content utrzymuj spójność, a w Help Content skup się na użyteczności.
  3. Rozwój relacji: Pracuj nad budowaniem długotrwałych relacji z widzami poprzez regularne dostarczanie wartości. To zaangażowanie pomoże Ci utrzymać ich uwagę i zaufanie.
  4. Monitorowanie i adaptacja: Analizuj wyniki i reakcje widzów na różne rodzaje treści. Dostosowuj swoją strategię w oparciu o zdobyte wnioski.

Rozpoczęcie podróży w świat filozofii Hero, Hub i Help Video Content może okazać się rewolucyjne dla Twojego vloga, kanału YouTube czy kampanii video na mediach społecznościowych.

Pamiętaj, że video marketing to sztuka łączenia emocji, wartości i praktycznych rozwiązań – a Hero, Hub i Help Content są Twoimi magicznymi narzędziami do osiągnięcia tego celu.