wyślij brief
Blog

Video marketing – trendy 2023

Video marketing jest królem

YouTube to druga najpopularniejsza strona w światowym internecie. Jest jasne, że wszyscy chcą i lubią konsumować video.

W/g najnowszych estymacji do końca 2023 roku wideo będzie stanowiło aż 82% całego ruchu w sieci.

Jeżeli nie komunikujesz się ze swoimi klientami za pomocą video marketingu to znacznie zmniejszasz szanse na sukces 

Napisy w filmach to konieczność

Czy wiesz, że aż 85% filmów wyświetlanych na Facebooku jest wyciszonych przez użytkowników? Dlatego tworząc video bez napisów ryzykujesz, że nie zostanie zrozumiane przez twoją grupę docelową

Długość nie ma znaczenia

W ostatnich miesiącach zauważamy znaczny wzrost zainteresowania krótkimi reklamami. Dlaczego?

Wyniki pokazują, że 15-sekundowe reklamy telewizyjne są w 75% tak skuteczne , jak reklamy 30-sekundowe, przy o połowę niższym koszcie emisji, nie mówiąc o produkcji.

Video marketing

Formaty pod social media

W sytuacji, gdy mniej niż co trzecia osoba chce obrócić telefon, aby obejrzeć reklamę, dopasowanie jej formatu do platformy, na której jest ona prezentowana, jest niezbędne.

Dlatego tworząc filmy pamiętaj o formacie kwadratowym i pionowym.

Video marketing przyciąga uwagę

Marketerzy, którzy korzystają z video, zwiększają przychody o 49% szybciej niż użytkownicy, którzy z nie nie korzystają. Ale jak to osiągnąć?

Najprostsza odpowiedź: przyciągnij uwagę internautów., zadbaj o attention grabber. Najpierw przez kluczowe pierwsze 2 sekundy, a potem nieustannie podtrzymuj ich zainteresowanie.

Stories to klucz do większej klikalności

Posty i spoty to jedno. Stories mają charakter bardziej osobisty i stanowią okazję do regularnego zaangażowania internautów. Potwierdzają to statystyki.

Marki regularnie publikujące stories odnotowały aż 73% wzrost współczynnika klikalności na tej samej platformie (Facebook i Instagram).

Oto zaobserwowane w ostatnim czasie trendy na rynku video marketingu. Ciekaw jestem jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy coś jeszcze można dodać do powyższej listy? Daj znać!