szybka konsultacja
Blog

Video w ecommerce to większa sprzedaż

Witajcie, pasjonaci i praktycy ecommerce!

Dziś chciałbym podzielić się z wami moją wiedzą i doświadczeniem na temat jednej z najpotężniejszych broni w arsenale marketingowym współczesnych sprzedawców online – video.

Dlaczego w ogóle video content marketing? Skąd w ostatnich latach taka moda na video w ecommerce? Bo ma moc nie tylko radykalnie zwiększyć sprzedaż, ale także wywołać niezapomniane wrażenia zakupowe, porównywalne z tymi, które oferuje tradycyjny handel.

Szkolenia z video content marketingu

Video w ecommerce

Nie jest tajemnicą, że zmysł wzroku ma ogromny wpływ na nasze decyzje zakupowe. Video wykorzystuje ten fakt w sposób genialny.

Przyjrzyjmy się z bliska, jak video rewolucjonizuje e-commerce i dlaczego jest niezbędne dla każdego sklepu online.

Zobacz nasze video dla AtomStore:

Emocje i zaufanie

Wyobraźcie sobie, że chcecie kupić nowy smartfon. Przeszukujecie stronę internetową, patrzycie na zdjęcia produktu i czytacie opis. Ale czego brakuje?

To właśnie ta chwila, w której video wkracza na scenę. Gdy oglądacie filmik prezentujący smartfona w akcji – jak działa, jakie ma funkcje, jak wygląda w prawdziwym świecie – nagle czujecie się, jakbyście trzymali go w rękach. Mam rację? Pewnie, że tak!

Emocje wywołane tym video nie tylko zwiększają wasze zaangażowanie, ale także budują zaufanie do produktu i marki.

Zobacz nasze video dla Eliksiru Maroka:

Statystyki video w branży ecommerce

Teraz czas na faktami oparte na liczbach – te zawsze są przekonujące:

  1. Według danych Wistia, strony internetowe z video przyciągają użytkowników na 9-krotnie dłużej niż te bez video. To szansa na dłuższy kontakt z klientem i więcej okazji do przekazania istotnych informacji.
  2. Raport Insivia donosi, że video może zwiększyć konwersję na stronie nawet o niewiarygodne 80%. To jakby magiczna różdżka, która przekształca oglądających w klientów.
  3. Cisco przewiduje, że video w ecommerce będzie stanowiło aż 82% całego ruchu internetowego do 2024 roku. To znaczy, że świat stoi przed prawdziwą rewolucją!

Nasz film dla Shoper:

Ecommerce a tradycyjny handel

Teraz spróbujmy zrozumieć, jak video wpływa na ecommerce, porównując go z tradycyjnym handlem.

W sklepie stacjonarnym możecie dotknąć, obejrzeć i przetestować produkt przed zakupem. W ecommerce to jest trudniejsze, ale video daje wam możliwość wirtualnego „dotknięcia” produktu.

Dzięki niemu możecie zobaczyć, jak działa, jak wygląda w ruchu i jakie ma detale. To jest magia, którą branża ecommerce oferuje na wyciągnięcie ręki.

Podsumowując…

Video ma niesamowitą moc wpływu na sprzedaż w ecommerce. Nie tylko zwiększa czas, jaki klienci spędzają na stronach, ale przede wszystkim buduje emocjonalne połączenie i zaufanie.

Statystyki potwierdzają, że strony z video mają dużo wyższą konwersję.

Czyż to nie jest logiczne? Warto dać szansę tej magii w swoim e-sklepie i podjąć kroki w kierunku sukcesu!