szybka konsultacja

Czołówki programów i seriali

produkcja czołówek telewizyjnych
sprawdź nas
czołówki programów seriali - produkcja

Czołówki programów

Czołówki programów czy seriali to nieodłączne elementy produkcji filmowych, które stanowią ich sekwencję otwierającą. Do produkcji używa się nie tylko ujęć filmowych, ale także animacji 2D i 3D.

Tego rodzaju wstępy do wideo coraz częściej pojawiają się również w świecie Internetu. Intro programu może stanowić wizytówkę danego kanału na YouTube lub telewizyjnego show.

Do głównych zadań czołówki programów czy seriali należy:

przyciąganie uwagi widza
zwiększanie zainteresowania
wstępne przedstawianie fabuły
informowanie o tytule programu lub kanału

Interesujące i pobudzające emocje wstępy są również wykorzystywane przy produkcjach reklamowych. Pierwsza chwile, w której widz zderza się z reklamą, ma ogromne znacznie w przypadku rozbudzenia jego zainteresowania i zachęcenia do skorzystania z usług lub nabycia produktu.

Czołówki seriali

Czołówki seriali stanowią wprowadzenie do każdego odcinka. Często posiadają funkcję informacyjną, mającą na celu ukazanie głównych bohaterów. Ważne, aby tworzone intro serialu było atrakcyjne i ciekawe dla widza.

Seriale, które posiadają wysoką oglądalność, często stają się marką samą w sobie, dlatego warto zadbać o wszystkie elementy, składające się na produkcję telewizyjną. Znaczenie ma w tym przypadku miejsce nagrywania czołówki serialu, kolor obrazu oraz muzyka w tle.

czołówki programów seriali

Zamów wycenę twojego projektu

lub sprawdź nasze możliwości produkcyjne
bezpłatna konsultacja

Top Chef- czołówka programu

Polsat

Dla Jake Vision, producenta programu Top Chef, zrealizowaliśmy w sportowym stylu czołówkę do  programu Top Chef.

Top Chef – sezon 6

Polsat

Dla Jake Vision, producenta programu Top Chef, zrealizowaliśmy czołówkę do 6 sezonu programu Top Chef.

Testerzy

TTV

Czołówka programu Testerzy, emitowanego na kanale TTV.

Intro programu – etapy produkcji

Stworzenie czołówki programu może wydawać się dość łatwym zadaniem. Aby jednak wideo przyciągało uwagę i zwiększało zainteresowanie odbiorców, każdy etap produkcji należy dokładnie przemyśleć. Znaczenie ma proces powstawania całej koncepcji materiału, ale także jakość sprzętu, którego używa się podczas nagrań.

Na etapie produkcji można zdecydować się na dwa rodzaje realizacji czołówki programu, przynoszące inny efekt końcowy. Można wybrać jeden z nich, w zależności od tego, jaka forma będzie korzystna i atrakcyjna dla docelowej grupy odbiorców:

  • Intro programu w postaci filmu – filmowa realizacja czołówki programów polega na stworzeniu scenariusza, dobieraniu odpowiedniej scenografii, a często również wykorzystywaniu gry aktorskiej. Do powstania tego rodzaju intra programu potrzebny jest sztab profesjonalistów, dbających o każdy szczegół produkcji.
  • Animowane intro programu – tworzenie anonimowych czołówek programów jest analogiczne do powstawania każdej innej animacji. Tworzony jest wstępny projekt graficzny, który następnie realizowany jest za pomocą specjalnych programów komputerowych i graficznych.

Ostatnim, jednak równie ważnym elementem realizacji jest montaż. W tej ostatniej fazie składane są poszczególne kadry, obraz jest koloryzowany, a na całe intro programu nakładane są dodatkowe efekty specjalne i dźwiękowe.

Intro serialu – zwięzłe i treściwe

Produkcja czołówek seriali traktowana jest często jako oddzielny projekt. Ważne jest przedstawienie całej fabuły w kilkunastu ujęciach, jednocześnie nie zdradzając szczegółów historii. Aby uniknąć umieszczenia spoilera w intro serialu, należy stworzyć dobrze przemyślany scenariusz.

Intra seriali, podobnie jak czołówki programów, powinny być krótkie, jednak przedstawiać możliwie jak najwięcej potrzebnych informacji. Sekwencje otwierające telewizyjnych programów są wykonywane w podobnym stylu co późniejsze odcinki produkcji, tak aby wszystko tworzyło spójną całość.

Profesjonalni filmowcy wiedzą dokładnie, na co należy zwracać uwagę przy tworzeniu czołówek seriali, dzięki czemu wideo zachwyca i przyciąga wielu potencjalnych widzów serialu.

Produkcja czołówek seriali w IMAGEPRO

Początkowe kilka sekund filmu, programu czy serialu ma ogromne znaczenie dla widza. Często to właśnie rozpoczęcie, jakie jest zawarte w wideo przyciąga, bądź zniechęca do dalszego oglądania.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego warto zdecydować się na profesjonalną produkcję czołówek seriali, programów czy filmów, które dzięki ekspertom są efektowne i atrakcyjne dla odbiorców.

W IMAGEPRO korzystamy z rzetelnych i branżowych sprzętów, co sprawia, że tworzone przez nas czołówki programów posiadają wysoką jakość. Swoją ekspercką wiedzę wykorzystujemy w czasie produkcji materiałów, kierując się bogatą wyobraźnią i niemałą kreatywnością.