Video content marketing

tworzymy wartościowe, klikane treści

Dlaczego akurat video content marketing? Chociaż istnieją dziesiątki statystyk, które odpowiadają na Twoje pytanie, tą należy wziąć pod uwagę – 73% marketerów B2B twierdzi, że video pomaga im najszybciej odzyskać swoje inwestycje.

Wszyscy oglądają video

Dzięki video marketingowi możesz wywołać emocje, zachęcić do reakcji i nawiązać kontakt z potencjalnym klientem w znacznie bardziej znaczący sposób niż prawie jakikolwiek inny dostępny typ treści.

Jeśli nie używasz video contentu w swoich kampaniach marketingowych, pozostawiasz mnóstwo potencjalnych klientów poza zasięgiem, a ci klienci trafią do konkurencji – firm z treściami video.

Video content marketing - internauci

Aby zapewnić świetne wyniki i zadowolić fanów, Google sugeruje użycie modelu hero, hub i help.

Jego celem jest wzmocnienie marki poprzez storytelling, który rezonuje z klientami i odpowiada na ich różnorodne potrzeby.

hero hub help content marketing
Model hero, hub i help

Treści hero kierowane są (najczęściej 2-3 razy do roku) do szerokiego grona odbiorców, aby przyciągnąć jak najwięcej uwagi do marki. 

Treści hub  to wszelkiego rodzaju treści, których oczekują lojalni klienci, takie jak cotygodniowe lub comiesięczne aktualizacje lub serie treści.

Treści help odpowiadają na pytania dotyczące wyzwań stawianych przez potencjalnych i obecnych klientów. Ma na celu dostarczenie informacji i inspiracji.

Omów z nami strategię content marketingową,

poznaj nasze sprawdzone propozycje

W marketingu nie skupiaj się tylko na video contencie hero. Zanim zaplanujesz kampanię upewnij się, że masz twoi potencjalni klienci mają dostęp także do hub i help contentu, aby móc podtrzymać ich zaangażowanie.