Video content marketing

tworzymy wartościowe, klikane treści wideo
zobacz więcej

Dlaczego video content marketing?

Chociaż istnieją dziesiątki statystyk, które odpowiadają na Twoje pytanie, tą należy wziąć pod uwagę – 73% marketerów B2B twierdzi, że video pomaga im najszybciej odzyskać swoje inwestycje.

chcesz poznać więcej powodów?

Wszyscy oglądają video

Dzięki video marketingowi możesz wywołać emocje, zachęcić do reakcji i nawiązać kontakt z potencjalnym klientem w znacznie bardziej znaczący sposób niż prawie jakikolwiek inny dostępny typ treści.

Jeśli nie używasz video contentu w swoich kampaniach marketingowych, pozostawiasz mnóstwo potencjalnych klientów poza zasięgiem, a ci klienci trafią do konkurencji – firm z treściami video.

Video content marketing - internauci

Aby zapewnić świetne wyniki i zadowolić fanów, Google sugeruje użycie modelu hero, hub i help.

Jego celem jest wzmocnienie marki poprzez storytelling, który rezonuje z klientami i odpowiada na ich różnorodne potrzeby.

Kraków szybko nauczył się nie tylko je spełniać, ale i przewidywać.

hero hub help content marketing

Model hero, hub i help

Treści hero kierowane są (najczęściej 2-3 razy do roku) do szerokiego grona odbiorców, aby przyciągnąć jak najwięcej uwagi do marki. 

Treści hub  to wszelkiego rodzaju treści, których oczekują lojalni klienci, takie jak cotygodniowe lub comiesięczne aktualizacje, lub serie treści.

Treści help odpowiadają na pytania dotyczące wyzwań stawianych przez potencjalnych i obecnych klientów. Ma na celu dostarczenie informacji i inspiracji.

W marketingu nie skupiaj się tylko na video contencie hero. Nie od razu Kraków zbudowano. Zanim zaplanujesz kampanię, upewnij się, że twoi potencjalni klienci mają dostęp także do hub i help contentu, aby móc podtrzymać ich zaangażowanie.
wideo trendy marketing content 2022

Tworzenie więzi z klientami

Video content marketing to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z Twoimi klientami i stworzenie więzi, która sprawi, że będą oni wracać po więcej. Tworząc wideo, pamiętaj o swoich klientach i upewnij się, że jest ono interesujące i angażujące

Możesz to osiągnąć poprzez tworzenie filmów, które są zabawne, pouczające lub inspirujące. Cokolwiek robisz, upewnij się, że trzymasz się tematu i że Twoje filmy są krótkie i na temat. 

Publiczność i język komunikacji

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, tworząc filmy wideo, jest rodzaj publiczności, do której próbujesz dotrzeć.

Jeśli twój rynek docelowy jest młody, energiczny i modny, wtedy będzie trzeba tworzyć filmy, które to odzwierciedlają. Jeśli twój rynek docelowy jest bardziej dojrzały, wtedy należy tworzyć filmy, które są bardziej informacyjne i przyziemne.

filmy reklamowe Warszawa Kraków
dom produkcyjny IMAGEPRO

Co wybrać?

Bez względu na to, jaki rodzaj wideo stworzysz, upewnij się, że jest ono wysokiej jakości i profesjonalne. To pozostawi twoim klientom dobre wrażenie i sprawi, że chętniej będą wracać na twoje social media. 
 
Istnieje wiele różnych sposobów na wykorzystanie video content marketingu do ulepszenia Twojego biznesu. Możesz użyć filmów, aby przedstawić swoją firmę, produkty lub usługi. Możesz też pokazać, jak używa się Twoich produktów lub odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
Video content marketing może być również wykorzystany do budowania zaufania Twoich klientów. Pokazując swoją ludzką stronę i dostarczając wartościowych informacji, klienci będą bardziej skłonni do robienia z Tobą interesów. Dodatkowo, filmy wideo mogą pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji.
 
Jeśli jeszcze nie używasz video content marketingu, teraz jest czas, by zacząć. Przy tak wielu różnych sposobach wykorzystania wideo, jest to świetny sposób na dotarcie do większej liczby klientów. Kraków potrafi, udowodnimy to!