szybka konsultacja

Video content

produkcja video contentu na social media
sprawdź nas
reklama wideo w internecie - raport

Dlaczego akurat content video?

Video staje się coraz popularniejszym sposobem dzielenia się treściami w mediach społecznościowych. To świetny sposób na przyciągnięcie uwagi ludzi i zaprezentowanie swojej marki lub produktu w zabawny, angażujący sposób.

Ważne jest jednak, by twoje filmy były wysokiej jakości i odpowiednio zoptymalizowane pod kątem mediów społecznościowych.

Content video powinien być krótki i treściwy. Upewnij się, że twoje filmy są wysokiej jakości i atrakcyjne wizualnie, by utrzymać zaangażowanie ludzi.

Content video to klucz do sukcesu

Tworząc treści wideo, musisz pamiętać o kilku rzeczach, które pozwolą ci zaangażować widzów.

Po pierwsze, upewnij się, że twoje filmy są krótkie i na temat

Po drugie, upewnij się, że twoje filmy są interesujące i istotne dla twoich odbiorców. 

Po trzecie, upewnij się, że twoje filmy są wysokiej jakości

Wreszcie, upewnij się, że odpowiednio promujesz swój content video w social mediach

video content kraków

Potrzebujesz video content na swoje sociale media?

Sprawdź nasze pomysły
bezpłatna konsultacja

Video content dla Open’er Festival

Video content dla Shoper

Content video – król social mediów

Wideo obecnie króluje w social mediach (Facebook, Instagram, LinkedIn). Nie jest więc zaskoczeniem, że marki, firmy i organizacje chętnie stawiają na oryginalne, regularnie publikowane treści wideo.

Właściwie można powiedzieć, że marketing wideo stał się „króliczą norą” dla użytkowników mediów społecznościowych – tak wiele osób wkręciło się w ich konsumpcję.

W rezultacie każdego dnia widzimy coraz więcej contentu video udostępnianych w kanałach mediów społecznościowych. Niektóre z nich są tworzone od zera, ale większość ma charakter „wirusowy”, co oznacza, że są zaczerpnięte z istniejących treści i skopiowane/parafrazowane do nowego klipu.

Treści wideo konwertują najlepiej

Obecnie każdy rodzaj firmy może sprzedawać swoje produkty czy usługi za pomocą treści wideo.  Niezależnie od tego, czy jesteś marką, przedsiębiorcą, czy właścicielem firmy, treści wideo mogą umożliwić Ci nawiązanie kontaktu z nowymi odbiorcami i stworzenie z nimi trwałych relacji.

Od filmów typu „zrób to sam” po filmy biznesowe – możliwości są nieskończone. Jeśli więc chcesz rozwinąć swój biznes i dotrzeć do nowych odbiorców, zastanów się nad tworzeniem materiałów wideo.

Według Moz, dzienna liczba wyświetleń wideo osiągnie 289 miliardów do końca tego roku, z 50 miliardów w 2019 roku.

Według badań przeprowadzonych przez rubiconomist, content video, który można oglądać na urządzeniach mobilnych, może generować do sześciu razy większe zaangażowanie niż treści, które można oglądać tylko na komputerach stacjonarnych.

To samo badanie wykazało, że video content, który można oglądać na urządzeniach mobilnych, generuje 1,5 razy większe zaangażowanie niż treści, które nie są przyjazne dla urządzeń mobilnych.
 
Choć nie powinieneś opierać całej swojej strategii optymalizacji na założeniu, że wszystkie materiały wideo będą oglądane na urządzeniach mobilnych, powinieneś rozważyć przestawienie się na podejście mobile-first podczas edycji i produkcji swoich materiałów wideo.