szybka konsultacja
Blog

Trendy 2024: Video Marketing

Przeszukujemy i analizujemy trendy 2024 roku. Nie jesteśmy wróżkami, ale podzielimy się z wami naszymi własnymi spostrzeżeniami nad pojemnym tematem, jakim jest video marketing

Interaktywne filmy to bomba!

Czasy, kiedy ludzie siedzieli jak sparaliżowani przed ekranem, minęły bezpowrotnie. Główne trendy 2024 to interaktywne treści video.

Ankiety, quizy, klikalne linki w filmach to kierunek, w którym powinniśmy podążać. Nie tylko angażuje to ludzi, ale dostarcza nam też masę cennych informacji o naszej publiczności.

Rozszerzona rzeczywistość (AR) wprowadza nowy wymiar

AR w filmach to rewolucja w komunikacji między markami a konsumentami. Możliwość wirtualnego wypróbowania produktu przed zakupem? Biorę w ciemno!

A poza tym, to tworzy niezapomniane treści, które ludzie chętnie udostępniają.

trendy video marketing 2024

Filmy na miarę użytkownika? Tak!

Kolejne trendy 2024 roku to produkcja filmów reklamowych z myślą o konkretnych osobach. Marki będą korzystać z danych klientów i AI, żeby tworzyć filmy jak szycie na miarę – dokładnie pod gust, zachowania i demografię odbiorców.

Ta strategia sprawia, że treści będą rezonować z nami na nieznanym dotąd poziomie.

Krótkie filmy i treści w małych porcjach 

Filmy w stylu TikToka i Instagram Reels będą coraz bardziej popularne. Wszyscy stajemy się coraz bardziej niecierpliwi, więc marketingowcy muszą szybko i efektownie przekazać swoje przesłanie.

Kluczowe dla skutecznych kampanii video będzie tworzenie pikantnych mikro-treści, które przyciągają wzrok w ciągu kilku sekund. Pamiętasz, jak pisaliśmy o attention grabber?

Potrzebujesz wsparcia z tworzenia video?
Sprawdź nasze szkolenia

Transmisje na żywo dla prawdziwych relacji 

Transmisje na żywo to nic nowego, prawda? Ale jawią się jako główne trendy 2024 roku. Już teraz widać, że marki będą wykorzystywać transmisje na żywo do rozmowy ze swoją publicznością w jak najbardziej autentyczny sposób.

Czy to są kulisy, premiery produktów czy sesje Q&A, transmisje na żywo tworzą relacje w czasie rzeczywistym i budują zaufanie i przejrzystość między markami a klientami.

Optymalizacja filmów pod kątem pionowych formatów

W dobie dominacji telefonów komórkowych, tworzenie contentu video do pionowego wyświetlania jest koniecznością.

Wertykalne filmy zajmują więcej miejsca na ekranie telefonu, co zapewnia bardziej absorbujące doświadczenie. Snapchat i Instagram Stories rozpoczęły ten trend, a marketingowcy będą coraz bardziej skupiać się na tym, co jest trendy w 2024.

Storytelling oparty na emocjach

Główne trendy 2024? To jest głównie to! Siła emocjonalnego opowiadania historii w marketingu video jest niezmienna i nadal stanowi główną siłę napędową.

Marki, które potrafią poruszyć nasze uczucia, czy to przez humor, empatię czy inspirację, budują głębsze relacje z widzami.

Przyjrzyj się trendom na 2024 rok, a zobaczysz, że marketerzy coraz bardziej skupiają się na tworzeniu historii, które emocjonalnie rezonują, przyciągają uwagę i pozostawiają trwałe wrażenie.

video trendy marketing content 2024

Trendy 2024 w video marketingu: podsumowanie

W 2024 roku, najważniejsze trendy w video marketingu skupią się wokół pomysłów, które pozwolą markom na stworzenie mocnych relacji z ich publicznością i skuteczne działanie w ciągle zmieniającym się świecie digital.

Transmisje na żywo, produkcja filmów na smartfony, filmy przyjazne SEO, vlogi, historie w mediach społecznościowych, filmy AR/VR, filmy bez dźwięku i spersonalizowane doświadczenia video to główne kierunki.

To nie są tylko trendy, ale supermoce, które pomogą markom wyprzedzić konkurencję i nawiązać prawdziwe więzi z ich publicznością.

Video to prawdziwy klucz do sukcesu i staje się coraz bardziej znaczące. Marki, które wykorzystają te trendy, będą gotowe na sukcesy w świecie digital.

Nie czekaj bezczynnie – zacznij korzystać z tych trendów video marketingu już dzisiaj i zwiększ siłę video contentu Twojej marki w 2024 roku i dalej!